ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Мальовниче село Хитці

Села, як і люди, мають свою історію, власну біографію і у кожного вона неповторна. Село Хитці розташоване в гирлі річки Грунь, яка впадає у широкий повноводний Псел. Вважають, що назва походить ще із часів монголо-татарського нашестя. Короткі вигуки «хит-хит» були присутні у монголо-тюркській мові. За спогадами старожилів, Хитці — здавна відомий осередок гончарства. А наприкінці XX століття тут розвивалося цегельне виробництво, функціонували дві приватні цегельні.

Село приваблює своєю первозданною красою, запахом трав, кришталево чистою водою, квітучими садками біля хат. Недарма тут милувався живописними краєвидами відомий громадський діяч, історик Михайло Драгоманов. Неповторну красу Хитців описувала у своїх творах Олена Пчілка. Також оспівувала поетичними рядками Леся Українка, яка запрошувала до села на гостину Ольгу Кобилянську, побачити «найукраїнішу землю».

А ще тут є унікальне місце — Зозулинцеві луки, які знаходяться на околиці, за річкою Грунь. Росте тут справжнє диво — бузково-пурпурові квіти зозулинця. У народі їх називають «зозулині черевички», адже вони і справді схожі на маленькі черевички. Кожного року, навесні, краса Зозулинцевих лук милує всіх, хто потрапляє сюди. І саме в Хитцях можна почути про цю дивину різні легенди і перекази. А річку Грунь біля цього мальовничого села облюбувала сім’я лебедів, які своєю красою милують погляд кожному.

Що ж так вабить сюди відпочиваючих та туристів? Саме ці всі недоторкані куточки природи:

֍ річка Грунь зі своїми мешканцями;

֍ запашний сосновий ліс;

֍ гідрологічний заказник «Озеро Моховате», який славиться своїми таємничими легендами;

֍ біологічний заказник «Зозуленцеві луки» регіонального ландшафтного парку «Гадяцький»;

֍ долина річки Псел, яка з високого узгір’я милує око неповторними краєвидами;

֍ залишки колишнього залізничного насипу та перекази старожилів про нього;

֍ а ще неповторний український дух щедрості та гостинності жителів Хитців, який ви відчуєте тільки тут.

Приїздіть на гостину! Нам є чим вас здивувати!

Close Menu
×

Cart