ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Місто Гадяч – центр паломництва

19 кислева 5772 року за єврейським календарем (за григоріанським літочисленням — 4 грудня 2012 року), напередодні Хануки відкрив вперше двері перед відвідувачами Центр хасидизму, який отримав назву «Адмор Азакен». Відкриття було приурочено до 214-ї річниці визволення із Петропавлівської фортеці відомого хасидського рабина Шнеура Залмана, якого також називають Альтер Ребе.

Центр розташований на березі річки Псел в місті Гадяч. Тут знаходиться старовинне єврейське кладовище та могила Шнеура Залмана (1745-1813 рр). До слова, він є автором книги «Танія» – однієї із найважливіших пам’яток хасидизму.

Оскільки саме в Гадячі було поховано Алтер Ребе, то сюди приїздять туристи єврейського походження з різних країн світу — Ізраїлю, США, Канади, Польщі, Росії та Прибалтики.

Саме день відкриття Центру хасидизму вважається своєрідним «новим роком». А ще кожного року у серпні та січні (відповідно на день народження Шнеура Залмана та день його смерті) до Гадяча на могилу Альтер Ребе з’їжджаються паломники з усього світу. До речі, останній привід користується більшою популярністю.

Паломники відвідують Гадяч не лише на три означені дати, а й невеликими групами майже щодня. Загальна кількість паломників становить до 5 тисяч осіб на рік. Побутує думка, що сюди приїздять лише доволі статусні «хабадники» на відміну від Умані, куди з’їжджаються всі інші хасиди.

Close Menu
×

Cart