Туристичний маршрут «Слідами історичної минувшини»
Оберіть 👇
Опис
«Слідами історичної минувшини»
Це чотиригодинний комбінований маршрут, протяжністю 15
кілометрів.
Туристи зможуть побачити цікаві історичні місця та надбання, якими багата Гадяччина.
Маршрут екскурсії: м. Гадяч (Краєзнавчий музей – Гадяцьке підземелля – Урочище Зелений Гай – Синагога «Адмор Азакен» – Музей «Молотка»).
1 .Знайомство розпочинається із оглядової екскурсії в історико – краєзнавчому музеї.
З цікавою історією нашого краю можна познайомитися у музеї, число експонатів якого постійно зростає і проводиться активна краєзнавча робота. Тут зібрано дуже багато експозицій, що розповідають про народні українські традиції, розвиток Гадяцького краю, творчість сім’ї Драгоманових і інших відомих людей, чиє життя було пов’язане з цим містом.
2.Козацьке підземелля 17 ст розкриває свої таємниці.
Частина старовинних козацьких ходів, якими пронизаний увесь Гадяч, відтепер відкрита для відвідувачів.
За важкими дверима, які імітують давні ворота, спуск у підвал веде у дві кімнати, які дихають вологим повітрям давнини. Відвідувачів зустрічає імпровізована виставка уламків гончарного посуду та скляних пляшок, шмат колони із пісковика та план підземелля.Багатьом експонатам немає аналогів у Європі. Є тут, наприклад, кам’яна брила вагою півтора центнера, на якій залишився відбиток ноги давньої людини. Кажуть, що камінь має чудодійну силу, а сам відбиток вночі випромінює ледь помітне сяйво.
3.Відвідування урочища Зелений Гай.
Наш славний Гадяцький край пов’язаний із багатьма сторінками української історії та культури. Чи не найвідомішим є урочище Зелений Гай, де серед столітніх дубів любила відпочивати Леся Українка. Саме тут знаходилася садиба родини Косачів, де тривалий час проживала Олена Пчілка з родиною. Та історія урочища найтісніше пов’язана із життям і творчістю Лесі Українки. Тісні зв’язки єднали поетесу із нашим краєм. Переважно влітку вона приїздила до Гадяча, де, у краї «лагідної краси», вона жила і писала свої твори.
4.Центр хасидизму «Адмор Азакен»
Синагогу побудовано на пожертви, більшість з яких зробила сім’я Рор – відомі американські меценати. Одне із головних завдань центру хасидизму – забезпечити комфортні умови перебування тисячам паломників, які з’їжджаються до Гадяча на могилу Альтера Ребе. Шнеур Залман є автором книги «Танія» – однієї із найважливіших пам’яток хасидизму.
5.Музей «Молотка»
В музеї зараз понад 200 експонатів. Від найдавнішого – кам’яного молотка до найсучаснішого. Є молотки: із наковальнею, для зубних коронок – стоматологічний, молоток –кирка, для чеканки, ремонту взуття, обробки шкіри, слюсарні, кровельні, столярні, кузнечні, для збивання кедрових шишок, киянки. Навіть молоток для ремонту контрольно – вимірювальної апаратури.
Додаткова інформація
Протяжність | 15 км |
---|---|
Тривалість | 4 години |
Тільки покупці, які увійшли на сайт і вже купили цей товар, можуть залишати відгуки.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.