ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Туристичний маршрут «Слідами історичної минувшини»


Оберіть 👇

800.00 грн.
900.00 грн.
1,000.00 грн.
70.00 грн.

Опис

«Слідами історичної минувшини»

Це  чотиригодинний   комбінований маршрут, протяжністю 15

кілометрів.

Туристи  зможуть побачити цікаві  історичні місця та надбання, якими багата Гадяччина.

Маршрут екскурсії: м. Гадяч (Краєзнавчий музей – Гадяцьке підземелля – Урочище Зелений Гай – Синагога «Адмор Азакен» – Музей «Молотка»).

1 .Знайомство розпочинається із оглядової екскурсії в історико – краєзнавчому  музеї.

З цікавою історією нашого краю можна познайомитися у музеї, число експонатів якого постійно зростає і проводиться активна краєзнавча робота. Тут зібрано дуже багато експозицій, що розповідають про народні українські традиції, розвиток Гадяцького краю, творчість сім’ї Драгоманових і інших відомих людей, чиє життя було пов’язане з цим містом.

2.Козацьке підземелля 17 ст розкриває свої таємниці.
Частина старовинних козацьких ходів, якими пронизаний увесь Гадяч, відтепер відкрита для відвідувачів.
За важкими дверима, які імітують давні ворота, спуск у підвал веде у дві кімнати, які дихають вологим повітрям давнини. Відвідувачів зустрічає імпровізована виставка уламків гончарного посуду та скляних пляшок, шмат колони із пісковика та план підземелля.Багатьом експонатам немає аналогів у Європі. Є тут, наприклад, кам’яна брила вагою півтора центнера, на якій залишився відбиток ноги давньої людини. Кажуть, що камінь має чудодійну силу, а сам відбиток вночі випромінює ледь помітне сяйво.

3.Відвідування урочища Зелений Гай.

Наш славний  Гадяцький край  пов’язаний із багатьма сторінками  української історії та культури.   Чи не найвідомішим  є урочище  Зелений Гай, де серед столітніх дубів  любила відпочивати  Леся Українка. Саме тут знаходилася садиба родини Косачів, де тривалий час  проживала Олена Пчілка з родиною.  Та  історія урочища  найтісніше пов’язана із життям і творчістю Лесі Українки.  Тісні зв’язки єднали поетесу із нашим краєм. Переважно влітку вона приїздила до Гадяча, де, у краї «лагідної краси», вона жила і писала свої твори.

4.Центр хасидизму «Адмор  Азакен»

Синагогу  побудовано на пожертви, більшість з яких зробила сім’я Рор – відомі американські меценати. Одне із головних завдань центру хасидизму – забезпечити комфортні умови перебування тисячам паломників, які  з’їжджаються до Гадяча на могилу Альтера Ребе. Шнеур Залман є автором книги «Танія» – однієї із найважливіших пам’яток хасидизму.

5.Музей  «Молотка»

В музеї зараз понад 200 експонатів.  Від  найдавнішого  – кам’яного  молотка до найсучаснішого. Є молотки: із наковальнею, для зубних коронок – стоматологічний, молоток –кирка, для чеканки, ремонту взуття, обробки шкіри, слюсарні, кровельні, столярні, кузнечні, для збивання кедрових шишок, киянки. Навіть молоток для ремонту контрольно – вимірювальної апаратури.


 

Додаткова інформація

Протяжність

15 км

Тривалість

4 години

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Тільки покупці, які увійшли на сайт і вже купили цей товар, можуть залишати відгуки.

Close Menu
×

Cart