ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Туристичний маршрут «Унікальні святині Гадяцького краю»


Оберіть 👇

2,950.00 грн.
3,000.00 грн.
2,900.00 грн.
70.00 грн.

Опис

«Унікальні святині Гадяцького краю»

 

Пропонуємо паломницький  тур по святих місцях Гадяцького краю. З давніх часів тут будувалося дуже багато церков, соборів і монастирів надзвичайної краси, із високими куполами і милозвучними дзвонами.  Ви бажаєте  більше дізнатися про Святі місця Гадяцького краю?  Тоді ця екскурсія для вас! Велич архітектури, неперевершений  талант  і майстерність давніх зодчих розкриються перед вами під час  подорожі. Протяжність 200 км,  тривалість екскурсії 7 години.

Головною святинею та окрасою  нашого міста по праву вважається Свято – Успенський собор. Під час екскурсії відвідувачі матимуть змогу ознайомитися  із історією долі пам’ятки  та її сучасного відродження. Відомо, що святиня  і нині приваблює  багатьох віруючих, які приїздять до Гадяча здалеку. І недаремно! У Соборі є вишита ікона  Миколи Угодника із відображенням  на склі лику святого.

Не менш цікава історія  Всіхсвятської  церкви – маленького храму із великою душею. Побудований  із цегли у стилі класицизму.  Із  архівних документів  відомо, що у 1901 році Всіхсвятська церква  володіла капіталом у сумі  2054 рублі. Головною  ж особливістю  церкви є те, що це єдина Гадяцька святиня , яка витримала більшовицьку навалу  та не була  зруйнована.  Служби  тут проводились під час окупації міста німецькими військами  та після закінчення Другої світової війни.

На околиці  Гадяча знаходиться  Свято – Михайлівська церква, яку звели повністю зі смереки, без жодного цвяха. Також церкві  подаровано частинку святих нетлінних мощів  преподобного Агапіта лікаря Печерського.

Мовчазним свідком минулого століття  є  церква Святої  Покрови, яка знаходиться у селі Римарівка. Незвичайна  величність споруди, яка дивовижно поєднується  із природою,  вразить відвідувачів своєю красою. Основний елемент інтер’єру – це різьблений іконостас церкви.  Під час реставраційних робіт  у підвалах храму було виявлено печі.

Серед перлин українського національного зодчества особливе місце становить Покровська церква  в селі Плішивець . Це єдиний в Україні  мурований дев’ятибанний  храм, що зберігся до нашого часу. Споруда зведена у стилі українського  модерну.

На території села Веприк знаходяться дві цікаві пам’ятки архітектури. Одна із них – Успенська церква, збудована у 1821 році. Вона належить до типу  «ампірних» культових споруд  початку  XIX ст.  У храмі збереглися настінні розписи  датовані 1828 роком. Також у селі споруджена  кам’яна Миколаївська церква . Мурований, у стилі ампір, храм було збудовано у 1823 році.

Історичні джерела та перекази старожилів  свідчать про те, що Свято – Покровська церква  села Сари  є одним  із найстаріших храмів Гадяччини.  У храмі знаходяться мощі Києво – Печерських святих, вмч. Варвари,  вмч. Федора Тирона та інших святих, список чудотворної ікони  Божої Матері «Утоли моя печали».


 

Додаткова інформація

Протяжність

200 км

Тривалість

7 годин

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Тільки покупці, які увійшли на сайт і вже купили цей товар, можуть залишати відгуки.

Close Menu
×

Cart