Туристичний маршрут «Унікальні святині Гадяцького краю»
Оберіть 👇
Опис
«Унікальні святині Гадяцького краю»
Пропонуємо паломницький тур по святих місцях Гадяцького краю. З давніх часів тут будувалося дуже багато церков, соборів і монастирів надзвичайної краси, із високими куполами і милозвучними дзвонами. Ви бажаєте більше дізнатися про Святі місця Гадяцького краю? Тоді ця екскурсія для вас! Велич архітектури, неперевершений талант і майстерність давніх зодчих розкриються перед вами під час подорожі. Протяжність 200 км, тривалість екскурсії 7 години.
Головною святинею та окрасою нашого міста по праву вважається Свято – Успенський собор. Під час екскурсії відвідувачі матимуть змогу ознайомитися із історією долі пам’ятки та її сучасного відродження. Відомо, що святиня і нині приваблює багатьох віруючих, які приїздять до Гадяча здалеку. І недаремно! У Соборі є вишита ікона Миколи Угодника із відображенням на склі лику святого.
Не менш цікава історія Всіхсвятської церкви – маленького храму із великою душею. Побудований із цегли у стилі класицизму. Із архівних документів відомо, що у 1901 році Всіхсвятська церква володіла капіталом у сумі 2054 рублі. Головною ж особливістю церкви є те, що це єдина Гадяцька святиня , яка витримала більшовицьку навалу та не була зруйнована. Служби тут проводились під час окупації міста німецькими військами та після закінчення Другої світової війни.
На околиці Гадяча знаходиться Свято – Михайлівська церква, яку звели повністю зі смереки, без жодного цвяха. Також церкві подаровано частинку святих нетлінних мощів преподобного Агапіта лікаря Печерського.
Мовчазним свідком минулого століття є церква Святої Покрови, яка знаходиться у селі Римарівка. Незвичайна величність споруди, яка дивовижно поєднується із природою, вразить відвідувачів своєю красою. Основний елемент інтер’єру – це різьблений іконостас церкви. Під час реставраційних робіт у підвалах храму було виявлено печі.
Серед перлин українського національного зодчества особливе місце становить Покровська церква в селі Плішивець . Це єдиний в Україні мурований дев’ятибанний храм, що зберігся до нашого часу. Споруда зведена у стилі українського модерну.
На території села Веприк знаходяться дві цікаві пам’ятки архітектури. Одна із них – Успенська церква, збудована у 1821 році. Вона належить до типу «ампірних» культових споруд початку XIX ст. У храмі збереглися настінні розписи датовані 1828 роком. Також у селі споруджена кам’яна Миколаївська церква . Мурований, у стилі ампір, храм було збудовано у 1823 році.
Історичні джерела та перекази старожилів свідчать про те, що Свято – Покровська церква села Сари є одним із найстаріших храмів Гадяччини. У храмі знаходяться мощі Києво – Печерських святих, вмч. Варвари, вмч. Федора Тирона та інших святих, список чудотворної ікони Божої Матері «Утоли моя печали».
Додаткова інформація
Протяжність | 200 км |
---|---|
Тривалість | 7 годин |
Тільки покупці, які увійшли на сайт і вже купили цей товар, можуть залишати відгуки.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.