ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Туристичний маршрут «Чарівними водами Псла»


Оберіть 👇

2,286.00 грн.
2,286.00 грн.
2,450.00 грн.
2,450.00 грн.
2,616.00 грн.
2,616.00 грн.
100.00 грн.

Опис

«Чарівними водами Псла»

Сплав на байдарках  – різновид водного туризму. Розрахований він на любителів активного відпочинку( протяжність – 40 км., тривалість – 7 год). Свіже повітря, плескіт води під веслом, вид по обидві сторони річки, купання, задушевна розмова  біля вогнища,  їжа із димком  з казанка, краса природи – нікого не залишить байдужим. Ви отримаєте масу нових вражень, а також набудете нового цікавого досвіду.

Маршрут  починається із села Малі Будища, яке розташоване на березі річки Псел. Спочатку воно називалося Монастирськими Будищами. Все через те, що свого часу   тут був Гадяцький Красногорський  монастир, який, за переказами, навмисно закрили, звинувативши монахів у нічних грабунках селян. Духовне життя у селі  відродилося завдяки родині Драгоманових.  Саме у цьому селі, « в семи верстах від Гадячого», народився батько Олени Пчілки та Михайла Драгоманова – Петро Якимович Драгоманов.

Далі сплав  на байдарках   проходить   через село Соснівку, яке   розташоване на лівому березі річки. Утворилося воно ще  у  далекому XVII ст. і належало до  полкової сотні Гадяцького замку. Потім село було власністю гетьмана  Кирила Розумовського – останнього гетьмана  Лівобережної України.  Він був найбільшим  землевласником  в Україні, дбав про своє оточення, зміцнював зв’язки, зокрема й родинні, між впливовими українськими старшинами.  Розумовський  здійснив судову реформу й запровадив земські суди.  Виношував плани про спадкове гетьманство, щоб зберегти  державно-політичну автономію України.  З його ініціативи було розроблено низку проектів  – реформ, які б мали  вивести Україну на шлях прогресу і процвітання.   Пам’ятаючи про своє соціальне походження, старався пом’якшити долю залежних селян. Своїм коштом збудував у Батурині лікарню на 15 ліжок – перший в Україні подібний заклад та кам’яний палац, залишки якого збереглися до наших днів.  Попри те, що це єдиний гетьман  в українській історії, який не брав  участь у жодному військовому поході, він усе-таки  залишився  в пам’яті  нащадків, як один із освічених зверхників, а його час увійшов в історію, як «золота осінь» автономії  України.

Далі подорож проходить через село Сари, яке розташоване на правому березі річки Псел.  Окрасою села Сари  є церква в ім’я Покрова Пресвятої Богородиці.  Як свідчать перекази старожилів та історичні джерела – це один із найстаріших храмів Гадяччини, де  знаходяться мощі Києво – Печерських святих, список чудотворної ікони Божої Матері «Утоли  моя печали».

Червоний Кут – мальовниче село, скарбниця історичної спадщини, багато чого повідає цікавого подорожуючим. Саме тут  у вересні 1658 року,   з ініціативи  Івана Виговського, було укладено українсько – польську угоду.

На знак цієї події  щороку відбувається історико – культурне свято загальнодержавного значення   фестиваль «Підкова козацької слави».

Сплавляючись на байдарках по Пслу, ви відчуєте колорит Гадяцького краю повною мірою. А помірний клімат, таємничість  річкових плавнів і чудові краєвиди – роблять подорож  по річці ще більш привабливішою.

 


 

Додаткова інформація

Протяжність

40 км

Тривалість

7 годин

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Тільки покупці, які увійшли на сайт і вже купили цей товар, можуть залишати відгуки.

Close Menu
×

Cart