ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Свято Трьох Святителів

     12 лютого – один   із найвеличніших  днів. І невипадково.  Сьогодні   святкуємо пам’ять трьох великих і дуже визначних  ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної  церкви: св. Василія Великого, св.Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого. У народі це свято  ще називають «Трьох Святих». Свято було встановлене  у другій половині XI ст. у Візантійській імперії. За легендою,у цей період, між вірними поширилися суперечки через те, хто із трьох ієрархів, які жили  у IV столітті, вніс більший вклад у розвиток Церкви. Суперечку зупинили самі святителі, котрі з’явилися  у сні єпископу міста Євхаїти – Йоанові, який відзначався особливою мудрістю і скромністю, і запевнили, що вони «рівні перед  Богом».

      Недарма Церква називає  їх Трьома Отцями, Трьома Учителями, Трьома Зорями. І всі  вони – це провідні вчителі віри, святості й науки Христової Церкви. Серед них не існує величнішого чи нижчого за рангом.  Усі троє вони однаково служили  на духовній ниві й однаково долучилися до становлення богословської  християнської  науки.  Всі вони жили в четвертому столітті – золотому  віці християнського віросповідання. Тому вони  передали нам чисту віру Нікейського Собору,  пояснили  нам догмати про Святу Трійцю, Христове Божество та Пресвяту  Євхаристію.  За  їхні заслуги наша Церква називає їх у своїх Богослужіннях рівноапостольними, органами Святого Духа, колонами Церкви та учителями  Вселенної.  У народі цей день  називають  Святом сімейної  святості, так як  сім’ї  святителів  були дуже віруючими і виховали своїх дітей в любові і повазі до віри.

    За народними повір’ями, від цього дня, починають готуватися до весни. Зокрема, жінки починали заготовлювати насіння до сівби, а дівчата перший раз співали веснянки – просили швидше прийти весну.

  

Close Menu
×

Cart