ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Стрітення Господнє

Щороку 15 лютого ми відзначаємо велике релігійне свято – Стрітення Господнє. Воно належить до числа двунадесятих – це 12 найбільших християнських свят у році. Цього дня у церквах святять воду та свічки. Посвячені на Стрітення свічки називаються “громничними”, адже їх запалюють і ставлять перед образами під час сильної грози, щоб оберегти людей від грому. Якщо людина боїться блискавки грози, то свічка здатна втамувати страх.

На Стрітення Господнього, у церквах святять воду. Для цього у невживану раніше посудину набирають воду, приносять додому з церкви і пильно бережуть. Цій воді завжди приписувалась магічна сила. За народним повір’ям – це цілюща вода. Нею натирали хворі місця у людини з вірою, що вода сприяє швидшому одужанню та загоєнню ран. Найкраще освячена вода допомагала від пристріту.

У народі вірять, що на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо туди – де була весна. Зима та літо зустрічаються і сперечаються між собою за те, хто ще залишиться господарювати. Якщо до вечора потепліє, то виграло літо і незабаром прийде справжня тепла весна. Якщо ввечері стало холодніше, то зима залишиться ще на деякий час.

Close Menu
×

Cart