ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

Марія Капніст-графиня з ГУЛАГу

Заслужена артистка України Марія Капніст загинула під колесами автомобіля в 1993 році. Поховали її на родинному обійсті у с. Велика Обухівка, що на Полтавщині.

Їй було 79 років. З них лише останні тридцять вона прожила по-людськи, віддаючись мистецтву, роботі, сім’ї. Спадкова дворянка, графиня, вихована у кращих культурних традиціях, в перші ж роки радянської влади вона втратила все: будинок, близьких людей, свободу. 20 років каторжних робіт в самих далеких і страшних куточках країни, розлука з маленькою донькою, повна втрата колишньої жіночої краси, а разом з нею і самозречення від єдиної на все життя любові.

 Вона вистраждала стільки, що будь-яка інша людина на її місці зламалася б, не дочекавшись щасливої години правосуддя. Марія Капніст витримала всі випробування. Витримала і знайшла в собі сили зайнятися улюбленою справою.

 «Кожна мить прожитого життя неповторно, неоціненне.  І хоча життя дало мені чимало важких випробувань – не скаржуся на свою долю.  Давати силу іншим – ось найбільша радість життя.  Будьте добрими.  Пам’ятайте, що найкраща справа на землі – творити добро ».  Ці рядки належать Марії Ростиславівні Капніст.  Напевно, їх можна назвати заповітом талановитої актриси, сильної і мудрої жінки.

Про її долю,життя і не тільки ви матимете можливість дізнатися під час екскурсії до місця поховання родини Капністів.

Зацікавились? Телефонуйте – 050-010-41-17

 

Close Menu
×

Cart