ПОКРОВСЬКА
Церква

В селі Плішивець Гадяцького району
Полтавської області. Єдиний в Україні
мурований дев’ятибанний храм,
що зберігся до нашого часу.

previous arrow
next arrow
Slider

с. Плішивець Гадяцького району Полтавської області

Плішивець – село, розташоване на правобережжі Псла.  Розташоване в 25 кілометрах на схід від Гадяча (райцентру) біля адміністративного кордону з Сумською областю.  На південний захід від села розкинулося заповідне урочище «Великий ліс».

Плішивець – козацьке поселення, яке виникло на початку 17 століття.  Вперше село згадується в картах французького військового інженера Гійома де Боплана.  Село відносилося до Гадяцькому полку, деякий час належало Олександру Меншикову, а потім – українським лівобережним гетьманам.  З 1780-х років – село було власністю  Гадяцького повіту Полтавської губернії.  З радянських часів – центр сільради.

 У Плішивці знаходиться вражаючий пам’ятник архітектури національного значення – Покровська церква.  Вона побудована з ініціативи місцевого уродженця єпископа Парфенія, який вирішив замінити застарілу церкву новим храмом.  Проект протягом 1902-06 років реалізував відомий архітектор Іван Кузнецов, виконавши чудове наслідування стилю українського (козацького) бароко.  У радянський період Покровську церкву закрили, частково розібрали, пристосувавши під зерносховище.  З 1989 року до сьогодення– у храмі проводять богослужіння.

Замовити екскурсію до цього прекрасного місця ви  зможете за телефоном 0500104117, або звернутися за адресою: м. Гадяч, вул. Драгоманова,8

КП»Гадяччина туристична»

Відео люб’язно надане Олександром Зозулею.

Close Menu
×

Cart